+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmhg30_50_100_blow_molding_machine.jpg

JWZ-BMHG30 / 50/100 машина за обликување на удари

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на 15-100L различна големина jerrycan, буриња со отворен врв и други производи за хемиско пакување.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, акумулирајќи глава за умре.
Систем по изборна лента по избор.
Изборен хидрауличен серво контролен систем.
 


спецификации:

модел

единица

BM30

BM50

BM100

Максимален волумен на производот

L

30

50

100

Сув циклус

Компјутер / час

600

450

360

Структура на главата на умре

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

80

90

100

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

120

180

190

Возење мотор

Kw

37

45

55

Акумулирачки волумен

L

5.2

6.2

12.8

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

15

18.5

22

Стегање сила

KN

280

400

600

Простор помеѓу плочата

mm

400-900

450-1200

500-1300

Големина на плочата W * H

mm

740 * 740

880 * 880

1020 * 1000

Макс. Големина на мувла

mm

550 * 650

700 * 850

800 * 1200

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

20

28

30

Димензија на машината L * W * H

m

4.3 * 2.2 * 3.5

5.6 * 2.4 * 3.8

5.5 * 2.5 * 4.0

тежина на машината

T

12

13.5

16

 


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ