+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmhg160_230_blow_molding_machine_.jpg
  • /upfile/2019/02/28/20190228092743_420.jpg
  • /upfile/2019/02/28/20190228092821_557.jpg

JWZ-BMHG160 / 230 машина за обликување на удари

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на 100-220L тапани со отворен врв, двојни прстени „L“ прстени.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, акумулирајќи глава за умре.
Изборен хидрауличен серво контролен систем.
 
спецификации:

модел

единица

BM160

BM230

Максимален волумен на производот

L

160

230

Сув циклус

Компјутер / час

300

280

Структура на главата на умре

 

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

100

120

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

240

350

Возење мотор

Kw

90

132

Акумулирачки волумен

L

18

24

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

22

22

Стегање сила

KN

800

900

Простор помеѓу плочата

mm

500-1400

 800-1800

Големина на плочата W * H

mm

1120 * 1200

 1320 * 1600

Макс. Големина на мувла

mm

900 * 1450

 1200 * 1800

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

30

36

Димензија на машината L * W * H

m

7 * 3.5 * 4 

8.2 * 3.5 * 5.5

тежина на машината

T

20

36

Вкупна моќност

Kw

172

230


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не