+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmhg500_1000_blow_molding_machine.jpg

JWZ-BMHG500 / 1000 машина за обликување на удари

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на 500-1000L големи димензии на хемиско буре.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, тип на акумулација на глава, хидрауличен серво контролен систем.
 


спецификации:

модел

единица

BM500

BM1000

Максимален волумен на производот

L

500

1000

Сув циклус

Компјутер / час

250

155

Структура на главата на умре

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

100 * 2

120 * 2

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

400

700

Возење мотор

Kw

90 * 2

132 * 2

Акумулирачки волумен

L

40

60

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

40

55

Стегање сила

KN

1300

1800

Простор помеѓу плочата

mm

950-2000

1000-2700

Големина на плочата W * H

mm

1400 * 1800

1900 * 2300

Макс. Големина на мувла

mm

1200 * 1920

1750 * 2200

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

50

65

Димензија на машината L * W * H

m

104 * 8.2 * 6.5

14 * 12 * 8.5

тежина на машината

T

45

70

Вкупна моќност

Kw

325

460


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не