+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmhg50_100_160_double_layer_blow_molding___machine.jpg
  • /upfile/2019/02/28/20190228091342_294.jpg

JWZ-BMHG50 / 100/160 машина за обликување на двојни слоеви

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Перформанси и предности
Погоден за производство на двослојни тапани со отворен врв 20-200L, двојни тапани со прстен „L“.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, двослоен тип на акумулација на глава од типот.
Надворешниот слој е во темна или сина боја што може да го резистира стареењето на УВ и светло. Внатрешниот слој е во боја на смола за да се обезбеди чистота на содржината. Тој е побезбеден за употреба. Внатрешниот слој користи рециклиран материјал, погоден за правилата на RECO, добар за заштита на животната средина , а во меѓувреме да се обезбеди целосен квалитет на производот.
 
спецификации:

модел

единица

BM50DL

BM100DL

BM160DL

Максимален волумен на производот

50

100

160

Сув циклус

Компјутер / час

450

360

300

Структура на главата на умре

Двослоен тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm 

75 * 2

 80 * 2

90 * 2

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

180

220

280

Возење мотор

Kw

 37 * 2

 45 * 2

55 * 2

Акумулирачки волумен

6.6

13

18

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw 

18.5

22

30

Стегање сила

KN 

280

400

600

Простор помеѓу плочата

mm

 450-1200

 500-1300

500-1400

Големина на плочата W * H

mm

 880 * 880

 1020 * 1100

1120 * 1200

Макс. Големина на мувла

mm

 700 * 850

 800 * 1300

900 * 1450

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

25

28

32

Димензија на машината L * W * H

m

 5.2 * 5.5 * 4.5

 5.6 * 5.6 * 4.8

6.3 * 5.7 * 5.2

тежина на машината

T

16

19

22

Вкупна моќност

Kw 

155

165

215


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не