+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmhg30d_50d_100d_blow_molding_machine-26.jpg
  • /upfile/2019/03/05/20190305110725_590.jpg

JWZ-BMHG30D / 50D / 100D машина за обликување на удар

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на 15-100L различна големина на производи од хемиско пакување со jerrycan, тапани со отворен врв.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, двојна станица, акумулирачка глава на умре.
Систем по изборна лента по избор.
Факултативен хидрауличен серво контролен систем
 
спецификации:

модел

единица

BM30D

BM50D

BM100D

Максимален волумен на производот

L

30

50

100

Сув циклус

Компјутер / час

800

600

500

Структура на главата на умре

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

90

100

120

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

180

220

280

Возење мотор

Kw

55

75

110

Акумулирачки волумен

L

5.2

6.2

12.8

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

18.5

22

30

Стегање сила

KN

280

400

600

Простор помеѓу плочата

mm

400-900

450-1200

500-1300

Големина на плочата W * H

mm

740 * 740

880 * 880

1020 * 1000

Макс. Големина на мувла

mm

550 * 650

700 * 850

800 * 1200

Плоча се движи мозочен удар

mm

1400

1800

1900

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

20

28

30

Димензија на машината L * W * H

m

5.2 * 8.5 * 3.5

5.6 * 9.2 * 3.8

6.0 * 10.2 * 4.2


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ