+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmhg30dn_c_blow_molding_machine-55.jpg
  • /upfile/2019/03/05/20190305110627_135.jpg

JWZ-BMHG30DN-C машина за обликување на удари

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на 15-30L различна големина Хемиско пакување jerrycan.
Усвојување на континуиран тип умре, структура што дува, погодно за автоматско треснување на производот on-line, пренесување остатоци на on-line, тестирање на истекување на готов производ на линија, пренесување, пакување и сл., Намалување на работната цена и зголемување на односот на производството.
Донесете структура на плочата тип на вклучување, има предности на еднообразно стегање, голема сила на стегање, составување на голема мувла, полесно расклопување и составување на калапот.
Факултативен двослоен систем на истиснување.
Систем по изборна лента по избор.
Изборен хидрауличен серво контролен систем.

спецификации:

модел

единица

BM30DN-C

Максимален волумен на производот

L

30

Сув циклус

Компјутер / час

450 * 2

Структура на главата на умре

 

连续 式 Континуиран тип

Дијаметар на главната завртка

mm

100

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

190

Возење мотор

Kw

55

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

18.5

Стегање сила

KN

300

Простор помеѓу плочата

mm

340-860

Големина на плочата W * H

mm

580 * 600

Макс. Големина на мувла

mm

500 * 600

Плоча се движи мозочен удар

mm

800

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

20

Општа димензија L * W * H

m

5.6 * 4.8 * 4.5

тежина на машината

T

18

Вкупна моќност

Kw

125


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не