+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmjt30_50_100_blow_molding_machine.jpg

JWZ-BMJT30 / 50/100 машина за обликување на удари

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на различни видови патна пирамида, логистички буриња за изолација.
Факултативно запечатување на дното, исфрлање на производот, елементи на движење што влечат јадро.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, акумулирајќи глава за умре.
Изборен хидрауличен систем за контрола на серво.

 

спецификации: 

модел

единица

BM30

BM50

BM100

Максимален волумен на производот

L

30

50

100

Сув циклус

Компјутер / час

600

450

360

Структура на главата на умре

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

80

90

100

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

120

180

190

Возење мотор

Kw

37

45

55

Акумулирачки волумен

L

5.2

6.2

12.8

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

15

18.5

22

Стегање сила

KN

280

400

600

Простор помеѓу плочата

mm

400-900

450-1200

500-1300

Големина на плочата W * H

mm

740 * 740

880 * 880

1020 * 1000

Макс. Големина на мувла

mm

550 * 650

700 * 850

800 * 1200

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

20

28

30

Димензија на машината L * W * H

m

4.3 * 2.2 * 3.5

5.6 * 2.4 * 3.8

5.5 * 2.5 * 4.0

тежина на машината

T

12

13.5

16

Вкупна моќност

Kw

95

110

135

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не