+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmjt160_230_blow_molding_machine.jpg

JWZ-BMJT160 / 230 машина за обликување на удари

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на различни видови безбедносно буре, сообраќај поделени блокови.
Факултативно запечатување на дното, исфрлање на производот, елементи на движење што влечат јадро.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, акумулирајќи глава за умре.
Изборен хидрауличен систем за контрола на серво.


спецификации:

модел

единица

BM160

BM230

Максимален волумен на производот

L

160

230

Сув циклус

Компјутер / час

300

280

Структура на главата на умре

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

100

120

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

240

350

Возење мотор

Kw

90

132

Акумулирачки волумен

L

18

24

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

22

22

Стегање сила

KN

800

900

Простор помеѓу плочата

mm

500-1400

800-1800

Големина на плочата W * H

mm

1120 * 1200

1320 * 1600

Макс. Големина на мувла

mm

900 * 1450

1200 * 1800

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

30

36

Димензија на машината L * W * H

m

7 * 3.5 * 4

8.2 * 3.5 * 5.5

тежина на машината

T

20

36

Вкупна моќност

Kw

172

230


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не