+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmjt160_230_blow_molding_machine.jpg

JWZ-BMJT500 / 1000 машина за обликување на удари

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Перформанси и предности
Погоден за производство на различни видови палети.
Факултативно запечатување на дното, исфрлање на производот, елементи на движење што влечат јадро.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, акумулирајќи глава за умре.
Хидрауличен систем за управување со серво.спецификации:

модел

единица

BM500

BM1000

Максимален волумен на производот

L

500

1000

Сув циклус

Компјутер / час

250

155

Структура на главата на умре

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

100 * 2

120 * 2

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

400

700

Возење мотор

Kw

90 * 2

132 * 2

Акумулирачки волумен

L

40

60

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

40

55

Стегање сила

KN

1300

1800

Простор помеѓу плочата

mm

950-2000

1000-2700

Големина на плочата W * H

mm

1400 * 1800

1900 * 2300

Макс. Големина на мувла

mm

1200 * 1920

1750 * 2200

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

50

65

Димензија на машината L * W * H

m

104 * 8.2 * 6.5

14 * 12 * 8.5

тежина на машината

T

45

70

Вкупна моќност

Kw

325

460


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не