+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmjy02d_05d_12d_20d_double_station_blow_molding__machine-73.jpg

JWZ-BMJY02D / 05D / 12D / 20D машина за обликување со двојна станица

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на 100мл-3000мл различна големина на шише млеко, шише од соја сос, шише со жолто вино.
200мл-5000мл различна големина на шише со шампон, шише за миење на телото, - шишиња со детергент и други тоалети и различни детски играчки.
Изборен систем на би-сјај со ко-истиснување.
Според големината на производот. Изберете различна празнина на умрената глава.
Според различниот материјал, изборен хидроактивен систем за разменувач на екранот JW-DB со една станица.
Според условите на клиентот. Опционално автоматско треснување на линија, остатоци кои се пренесуваат преку линија, готов производ што се пренесува на линија и други.

спецификации: 

модел

единица

BM02D

BM05D

BM12D

BM20D

Максимален волумен на производот

L

2

5

12

20

Сув циклус

Компјутер / час

900 * 2

700 * 2

 600 * 2

600 * 2

Структура на главата на умре

Континуиран тип

Дијаметар на главната завртка

mm

65

75

90

90

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

70

90 

160

160

Возење мотор

Kw

22

30

45

45

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

7.5

11

15

15

Стегање сила

KN

40

70 

120

160

Простор помеѓу плочата

mm

138-368

150-510

 240-640

280-680

Големина на плочата W * H

mm

286 * 330

350 * 400

 450 * 500

500 * 520

Макс. Големина на мувла

mm

300 * 350

360 * 400

 500 * 520

560 * 520

Плоча се движи мозочен удар

mm

420

450 / 520

 600 / 650

650

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

6

7.5

10

12.5

Димензија на машината L * W * H

m

3.0 * 1.9 * 2.4

3.7 * 3.1 * 2.7

 4.2 * 3.2 * 3.0

4.3 * 3.2 * 3.1

тежина на машината

T

5

8.5

12

14

Вкупна моќност

Kw

45

60

90

93


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ