+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmqc30_50_100_160_blow_molding_machine.jpg

JWZ-BMQC30 / 50/100/160 машина за обликување на удари

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на различни видови кутии за уреа за автомобили, алатка
кутија, автомобилско седиште, авто канал за воздух, табла за автоматски проток, браник и расипници за автомобили.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, акумулирајќи глава за умре.
Според различниот материјал, изборен хидроактичен систем за разменувач на екран со единица JW-DB.
Според различната големина на производот, прилагодете го видот и големината на плочата.
Изборен хидрауличен серво контролен систем.
Изборно запечатување на долниот дел, робот за вадење
 

 

спецификации:


модел

единица

BM30

BM50

BM100

BM160

Максимален волумен на производот

L

30

50

100

160

Сув циклус

Компјутер / час

600

450

360

300

Структура на главата на умре

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

80

90

100

100

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

120

180

190

240

Возење мотор

Kw

37

45

55

90

Акумулирачки волумен

L

5.2

6.2

12.8

18

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

15

18.5

22

22

Стегање сила

KN

280

400

600

800

Простор помеѓу плочата

mm

400-900

 450-1200

500-1300

500-1400

Големина на плочата W * H

mm

740 * 740

 880 * 880

1020 * 1000

1120 * 1200

Макс. Големина на мувла

mm

550 * 650

 700 * 850

800 * 1200

900 * 1450

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

20

28

30

30

Димензија на машината L * W * H

m

4.3 * 2.2 * 3.5  

5.6 * 2.4 * 3.8

5.5 * 2.5 * 4.0

7 * 3.5 * 4

тежина на машината

T

12

13.5

16

20

Вкупна моќност

Kw

95

110

135

172


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не