+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmqc3d_1000_three_dimensional_blow_molding_machine.jpg

Тродимензионална машина за обликување на удари JWZ-BMQC3D-1000

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на различни производи за цевки во облик на автомобил, како цевка за полнење за автомобилско масло, цевка за воздушни канали и други.
Готов производ помалку или без остатоци за силна цврстина.
Усвојување на систем за истиснување со висок излез, акумулирајќи глава за умре.


спецификации:


модел

единица

BM3D-1000

Сув циклус

Компјутер / час

180

Структура на главата на умре

Тип на акумулација

Дијаметар на главната завртка

mm

65

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

70

Возење мотор

Kw

22

Акумулирачки волумен

L

2.5

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

15

Стегање сила

KN

75

Простор помеѓу плочата

mm

300-1100

Големина на плочата W * H

mm

800 * 1200

Макс. Големина на мувла

mm

600 * 1100

Плоча се движи мозочен удар

mm

1800

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

10.7

Димензија на машината L * W * H

m

5.4 * 4.3 * 3.4

тежина на машината

T

10.5

Вкупна моќност

Kw

63


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не