+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwz_bmqc05d_12d_20d_double_station_blow_molding_machine_.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227134106_647.jpg

JWZ-BMQC05D / 12D / 20D машина за обликување со двојна станица

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:
Перформанси и предности
Погоден за производство на 1-5L различна големина на шише за масло за заптивки, шише со масло за подмачкување, резервоар за вода за ладење итн.
Факултативна повеќеслојна ко-екструзија.
Систем по изборна лента по избор.
Според големината на производот, изберете различна празнина на главата на матрицата.
Според различниот материјал, изборен систем за разменувач на хидрауличен екран со една станица JW-DB.
Според условите на клиентот, опционално автоматско трепкање на линија, остатоци што се пренесуваат на линија, готов производ на линија.
спецификации:

модел

единица

BM05D

BM12D

BM20D

Максимален волумен на производот

L

5

12

20

Сув циклус

Компјутер / час

700 * 2

 600 * 2

600 * 2

Структура на главата на умре

Континуиран тип

Дијаметар на главната завртка

mm

75

90

90

Максимален капацитет за пластифицирање (ЈП)

kg / h

90

160

160

Возење мотор

Kw

30

45

45

Моќност на моторот на пумпата за масло

Kw

11

15

15

Стегање сила

KN

70

120

160

Простор помеѓу плочата

mm

150-510

 240-640

280-680

Големина на плочата W * H

mm

350 * 400

 450 * 500

500 * 520

Макс. Големина на мувла

mm

360 * 400

 500 * 520

560 * 520

Плоча се движи мозочен удар

mm

450 / 520

 600 / 650

650

Топлинска моќност на главата на умре

Kw

7.5

10

12.5

Димензија на машината L * W * H

m

3.7 * 3.1 * 2.7

4.2 * 3.2 * 3.0

4.3 * 3.2 * 3.1

тежина на машината

T

8.5

12

14

Вкупна моќност

Kw

60

90

93


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не