+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/large_diameter_hdpe_hollow_wall_coiled_pipe_extrusion_line.jpg

HDPE линија за истиснување на шупливи wallидови со голем дијаметар

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

HDPE шупливиот wallид со голем дијаметар намотка е една од најдобрите замени за цементни цевки. Wellвел е еден од најраните квалификувани снабдувачи за оваа линија. Имаме силна техничка предност и богато искуство во производството на цевки, обезбедувајќи одлична машина за цевки, карактерот е стабилна изведба и лесно ракување. Сеопфатните индекси на машината Jwell го достигнуваат домашното највисоко ниво.

1, главниот екструдер прифаќа ефикасен екструдер со единечна завртка, обезбедувајќи голема брзина и совршен квалитет на истиснување;

2, композитна глава се користи со спирален ротационен калап тип со генијална структура и уникатен дизајн за да се обезбеди квалитет на производот;

3, производот на цевката има висока вкочанетост на прстенот, може да се произведе рударство што се користи анти-статички дренажни и издувни цевки од машги, од оваа машина;

4, специјални цевки се поврзуваат со практично работење и економска конструкција.

 

спецификации: 

 тип

Дијаметар (мм)

екструдер

Л / Д

главните

моќност на моторот (kw)

Моќност (kw)

Максимален капацитет (кг / час)

 

L × w × H (m)

JW800

200-800

JW75 × 30 / JW55 × 30

30:1

45 / 18.5

120

400

× × 23.5 10 3.2

JW1200

300-1200

JW90 × 30 / JW65 × 30

30:1

75 / 30

200

550

× × 24 10 3.5

JW1600

800-1800

JW100 × 30 / JW75 × 30

30:1

110 / 45

300

650

× × 24.5 11 5

JW2400

1200-2400

JW120 × 30 / JW75 × 30

30:1

132 / 55

400

750

× × 32 16 6

JC3000

1800-3000

JW150 × 30 / JW90 × 30

30:1

200 / 90

600

900

× × 32 15 8

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ