+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/_large_diameter_hdpe_water_supply_and_gas_supply_pipe_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302145736_421.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302145817_890.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302145856_135.jpg

Линија за истиснување на водоснабдување и снабдување со гас HDPE со голем дијаметар

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Линијата за истиснување на водоснабдување и снабдување со гас HDPE / MDPE развиена од компанијата wellвел е одлична со единствена структура, висока автоматизација, лесно ракување и сигурна континуирана изведба на производството. Цевките произведени од нашата машина имаат умерена цврстина и цврстина, добра флексибилност, отпорни на лази, отпорност на пукнатина во животната средина и поволно својство на топло топење. Како резултат, оваа цевка се смета за прв избор за системот за транспорт на вода и гас во градовите.

 

спецификации: 

 тип

Дијаметар (мм)

 екструдер

 Излез (кг / час)

 Моќност (kw)

JWPEG-800

400 ~ Ø800

JWS90 / 38

800-1100

585

JWPEG-1000

500 ~ Ø1000

JWS120 / 38

900-1200

650

JWPEG-1200

630 ~ Ø1200

JWS90 / 38x2

900-1400

890

JWPEG-1600

1000 ~ Ø1600

JWS120 / 38x2

1000-1700

1100

JWPEG-2500

1400 ~ Ø2500

JWS120/38x2or150/38x2

1500-2000

1350

JWPEG-3000

2000 ~ Ø3000

JWS150 / 38x2

2000-2500

1550

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не