+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/lvt_composite_floor_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на подот LVT

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Мека композитната подна линија за производство на LVT ја екструдира подната подлога со екструдерот, а потоа преку сет од шест ролна машина за ламинирање, подлогата и слојот за печатење, слојот за абење и слојот за лизгање се истовремено составени и напнатоста се ослободува со напнатост, а слојот за абење се носи. Со прецизната контрола на загревањето се постигнуваат ефекти од без брчки, без смалување, без деформации при одвиткување, висока ефикасност на производство на композит од истиснување и стабилен квалитет на производот.

 

спецификации: 

модел

SJZ80 / 156

материјал

ПВЦ

Ширина на производот

1200mm

Дебелина на производот

1.5-4mm

Спецификација на екструдер

SJZ80 / 156

Спецификација на ролери

F400

Колку ролки

6pcs

Капацитет (максимум)

500kg / h

Главната моќност на мотор

75kw

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не