+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pa_pe_pp_pvc_single_wall_double_wall_corrugated_pipe_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на PA / PE / PP / PVC единечен ,ид, двоен ид брановидни цевки

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Мини машина за формирање на брановидни цевки со голема брзина со еден wallид може да произведе брановидни цевки со еден дијаметар или три дијаметри со исти блокови на мувла, што ја намалуваат цената на блоковите на калапот и времето на менување, исто така ја зголемуваат ефикасноста.

 

спецификации: 

 

тип

JWDPG-25

JWDPG-50

JWDPG-63

JWSB150

Дијаметар на завртки (мм)

Φ45

Φ65

Φ65

Φ75

Л / Д

30: 1

33: 1

33: 1

33: 1

Вкупна моќност (kW)

50

70

70

100

Спецификација на цевки (мм)

Φ8-Φ20

Φ12-Φ50

Φ12-Φ63

Φ90-Φ150

брзина (m / min)

15

15

10

5

 

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ