+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pc_pmma_gpps_sheet.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155306_614.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155317_204.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155327_405.jpg

Линија за истиснување на листови и плочи на PC PMMA GPPS

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

архитектонска декорација, завесен ид на комерцијална зграда, светлосна кутија, рекламирање билборд, ветробранско стакло на автомобил,
полициски штит, бариера за бучава, индустриска опрема.

Примена на производот: заедничката плоча PMMA главно се користи во областа на рекламирање, декорација, уметнички производи, ескет и
примерок итн. поплавената плоча се користи за пластично огледало; Светлосен панел се користи за ултра лесна кутија, светилка со рамен екран на LED,
штанд за постери и рекламна декорација итн. ЛЦД-панел може да се користи за приказ на компјутер и телевизија. Плоча на WВЕЛ
линијата за истиснување е погодна за производство на плоча за дифузија PMMA или PC.

ПЕТ линија за истиснување на дебели плочи
ПЕТ дебелата плоча е направена од нормален материјал АПЕТ и специјален модифициран ПЕТ материјал, поради неговата пониска цена кога ќе се спореди
со компјутер, тој постепено може да ја замени компјутерската плоча во многу полиња, и може да се користи во градежништво, декорација и рекламирање
и др.

Главните технички параметри: 

 

модел

JW130 / 38-2200

JW120 / 38-1400

матераил

Компјутер , PMMA GPPS

Компјутер , PMMA GPPS

ширина

2200mm

1400mm

дебелина

1.5-10mm

1.5-10mm

тип

Ф130 / 38; ф45 / 30

Ф120 / 38

капацитет

550kg / h

450 кг / ч

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

 

Контактирајте не