+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pc_pmma_optic_sheet_extrusion_line-83.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301151053_894.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161751_956.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229161803_291.png

Линија за истиснување на лист со оптички листови PC PMMA

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

 

Линија за истиснување на оптички лист PC / PMMA За да ги задоволи барањата на пазарот, ДОБРО снабдувајте клиент со компјутер PMMA

линии за истиснување на оптички лимови со напредна технологија, завртките се специјално дизајнирани според

реолошко својство на суровина, прецизен систем на пумпа за топење и Т-умре, што го прави топењето на истиснувањето

е рамномерен и стабилен, а листот има одлични оптички перформанси. Прецизен систем на календари гарантира

механички и физички својства на листовите. Главно се користи во автомобилската индустрија, филмски прекинувач на електроника,

ЛЦД за компјутерски, мобилен, очила за сонце, шлем, специјално печатење, лекови за пакување и така натаму.

 

 

Главните технички параметри: 

 

модел 

 

тип

 

ширина (мм

 

дебелина (mm

 

капацитет (кг / час

JW100-1300

JWS100 / 38

1000

0.125-1.2

250

JW120-1500

JWS120 / 38

1200

0.175-2

450

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не