+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pc_pp_pe_plastic_hollow_cross_section_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на пластичен шуплив пресек на PC PP PE

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

спецификации: 

Шуплив лист за компјутер: 

модел

Ф120, Ф45

Ширина на производот

2100mm

Дебелина на производот

4-40mm

Капацитет (максимум)

450kg / h

 

PP, PE шуплив лист: 

модел

F120

F100

Ширина на производот

2100mm

1220mm

Дебелина на производот

2-8mm

2-8mm

Капацитет (максимум)

350kg / h

200kg / h

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

 

Апликации: 

Шуплив лист за компјутер: 1) Изградба на подвижен покрив во згради, сали, трговски центар, стадион, јавни места за забава и јавни објекти.

2) Прстен на штитот на автобуските станици, гаражи, перголи, ходници.

3) Транспарентни штитови за безбедносните сили на аеродромите во градинките, фабриките.

ПУ шуплив лист: 1) ПП шуплив лист е лесен и висока јачина, отпорен на влага, добра заштита на животната средина и секундарни перформанси за обработка. Може да се обработи во кутија за обрт и кутија за пакување.

Контактирајте не