+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pc_solid_corrugated_sheet_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на цврсти / брановидни плочи од компјутер

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Применлив опсег на цврст лист со компјутер: Градина, место за рекреација, декорација и павилјон на ходникот; Внатрешни и надворешни украси во трговскиот објект, завесен ид на модерната урбана зграда; про transparentирен контејнер за авијација, шофершајбната пред мотоциклот, авионот, возот, паробродот, подморницата, штитот на армијата и полицијата, телефонскиот штанд, патоказот за рекламирање, рекламата на куќите со ламби, експресниот пат и надземниот пат на градот заштитен екран за партиции.

 

Лист со листови од компјутер: Брановидни плочи за персонални компјутери имаат заслуги за добра материјална отпорност на временски услови,отпорност на удар,висок пренос на светлина. Широко се користи во покривот за магацини и лесни конструкции, како што се базени со зачувување, скијачки полиња, павилјони за одмор на станици и така натаму.

 

спецификации: 

 модел

JW-130 / 38-2200

JW120 / 38-1400

материјал

PC

PC

Ширина на производи

2100mm

1300mm

 Дебелина на производите

2-10mm

1.5-10mm

 Спецификација на екструдер

130 / 38;45 / 30

120 / 38

 Капацитет (максимум)

550 кг / ч

450 кг / ч

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ