+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pcv_floor_leather_sheet_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на подни кожни листови PCV

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Главно се користи за производство на вид ролни од ПВЦ подна кожа. ПВЦ подната кожа има перформанси на анти-триење, отпорност на корозија, отпорна на лизгање, непропустлива и воспалителна ретардација и е широко користена во воз, хотел, забавно место, изложбена сала, куќа, итн.

Структурата на оваа производна линија е едноставна и лесна за ракување. Според барањата на клиентот, опремени со различни компоненти, кои се користат за производство на еднослојно, повеќеслојно композитно производство и исто така може да бидат опремени со единица за одмотување, што се користи за производство на внатрешно зајакнување на производството или површински сложени неткаени ткаенини и ПВЦ филм за украсување, итн.

 

спецификации: 

 

тип

Двојни слоеви

Три слоја

Ширина на производот

1500-2000mm

2000-3000mm

Спецификација на екструдер

SJZ65 / 132-SJZ80 / 156

SJZ65/132-SJZ80/156-SJZ65/132

Макс капацитет

500-550kg / ч

600-750kg / ч

Главната моќност на мотор

37kw / 55kw

37kw / 55kw / 37kw

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не