+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pe-breathable-film-production-line.jpg
  • /upfile/2020/08/14/20200814113632_612.jpg
  • /upfile/2020/08/14/20200814113643_506.jpg

Линија за производство на филмови за дишење на ЈП

Место на потекло: Кина
Име на бренд: Wellвел
Потврдување: ISO CE
Минимална Подреди Кол: 1
Време на испорака: 110 денови
Услови на плаќање: 30% аванс со T / T, 70% отплата однапред пред пратката со T / T.

Испраќам барање
  • детали за

Опис:

Производствената линија користи ПЕ-пластични гранули од ПЕ-суровина и користи метод на фрлање на истиснување за топење и истиснување на ПЕ-модифицирани воздушно-пропустливи пластични гранули кои содржат неоргански полнило преку рамно дувло и ролерот се протега со голема брзина за да се произведе микропорозна мембрана под-нанометар.

 

спецификации:

модел

Дијаметар на завртки (мм)

Материел

Ширина на производот (мм)

Капацитет (максимум)

Главната моќност на мотор

JWS130

130

PE

1600

500-600кг / ден

160kw

JWS160

160

PE

2200

600-700кг / ден

200kw

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не