+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pe_carbon_black_copper_plastic_composite_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227140816_260.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227140845_936.jpg

Линија од јаглерод црна бакарно-пластична композиција за истиснување

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Композитен проводен полимер е композитен материјал направен со мешање на голем број на проводни материјали, како што се јаглероден црн, метален прав, фолија итн., Во полимерниот материјал кој не е проводен сам по себе, и површината ламинирана со бакарен лим.

Во споредба со традиционалните проводни материјали, композитниот спроводлив полимер има многу уникатни својства.

Контактирајте не