+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pe_geomembrane_waterproof_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229154021_627.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229154036_739.jpg

Линија за истиснување на водоотпорен лист со геомембрана

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

Дополнителна ширина Геомембрана / Водоотпорна Линија за истиснување на листови

Осврнувајќи се на специјалното барање на водоотпорна и геомембранска индустрија,

JWELL лансираше линија за истиснување со висок капацитет со мала потрошувачка на смолкнување и енергија.

Ексклузивниот дизајн на рамката од календарот и структурата на ролерите се корисни за да се олесни

изведба на геомембрана со екстра-ширина и прецизност на дебелината.

ЈП геомембрана / водоотпорен лист

Тоа е за хидроизолација во индустриски и цивилни згради, вклучувајќи зелен покрив,

рамен покрив и наведнат покрив. Подземен водоотпорен : резервоар 、 брана 、 базен. водоотпорна употреба

во Тунел dep складиште за жито 、 вештачко инженерство 、 депонија 、 Вештачко езеро.

 

Главните технички параметри: 

модел

JW150-4000 неткаен материјал-PE- неткаен материјал

JW200-8000 неткаен материјал-PE- неткаен материјал

ширина

4000mm

8000mm

дебелина

0.8-3mm

1-3mm

тип

JWS150 / 33

JWS200 / 33

капацитет

700kg / h

1200kg / h

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не