+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pe-heat-insulation-pipe-extrusion-line.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229165012_281.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229165036_384.png

Линија за истиснување на цевки со изолација од топлина

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:

 

ПЕ изолациона цевка е исто така наречена ПЕ надворешна заштитна цевка, јакна цевка, цевка за ракав. Директно закопана полиуретанска изолациона цевка

е изработена од изолација на цевки од HDPE како надворешен заштитен слој, полиуретанска крута пена со средна полнење се користи како изолација

материјален слој, а внатрешниот слој е челична цевка. Полиуретанската директно закопана изолациона цевка има добри механички својства и

перформанси на топлинска изолација. Под нормални околности, може да издржи висока температура од 120-180 ° C и е погодна

за разни проекти за изолација на цевководи со висока и ниска температура на ладна и топла вода. Линијата за производство на изолациони цевки е

дизајниран со специјален калап за изолација на цевки од ПЕ, притисокот на истиснување е стабилен, а дебелината на цевката со тенки ledидови

е униформа Брзината на истиснување е брза, излезот од разнесениот тип е значително подобрен, површината е посветла,

и операцијата за автоматизација е висока.

 

спецификации:

 

модел

Спецификација на цевки (мм)

екструдер

L * W * H (m)

Вкупна моќност (KW)

JWGB630

Ф200-ф630

JWS-75/38

30 * 3 * 4

290

JWS-90/33

JWGB1000

Ф315-ф960

JWS-90/38

34 * 3 * 4

342

JWS-90/33

JWGB1400

Ф760-ф1380

JWS-120/38

40 * 3.5 * 4.3

472

JWS-120/38

JWGB1700

Ф1054-ф1680

JWS-120/38

40 * 3.5 * 4.3

512

JWS-150/33

JWGB2000

Ф1054-ф1960

JWS-120/38

49 * 4.5 * 5

670

JWS-150/33

Контактирајте не