+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pe_stone_paper_sheet_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на лист хартија од PE

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Опремата за производство на камена хартија прифаќа технологија на процес на леење и календарирање: соединение, мешање, истиснување за производство на специјална главна серија, потоа преку екструдер, календарирање, истегнување, ладење, површинска обработка, обложување, сечење и ликвидација за производство на хартија за потекло. Неговите карактеристики за висока ефикасност, добар квалитет, нискобуџетно производство, хартија мазна површина, особено користена за печатење на висококвалитетни албуми и корици на книги итн.

Процесот на производство на камена хартија е лесен, висок излез, помала потрошувачка на енергија; не користете растителни влакна,не сече дрва, заштедува многу дрво, штити природна средина; Не треба да додавате силна киселина,силна алкална,средство за белење итн. Хемиски материјал, не исцедувајте отпадна вода,остатоци од отпад и токсичен и штетен воздух, тоа е зелен еколошки производ. Производ со добра механичка изведба,водоотпорен,водоотпорен,отпорен на молци, преклопувања, отпорни на солзи, отпорни на масла, нетоксични, невкусни, без загадување, стабилна големина на геометрија, висока резолуција на печатење, добар ефект, може да биде природна деградација, откако ќе се откаже од карактеристиките на прав за враќање во природата, е широко користен во пакување подароци, фармацевтско пакување, канцелариски материјали, украсни материјали и други области на производите за печатење.

 

спецификации: 

модел

Ширина на производи (мм)

Дебелина на производите (мм)

Макс. Капацитет на истиснување (кг / ч)

Однос на истегнување

JWS150-JWS90

1700

0.05-0.5

700-800

0-10

JW75 / 44-JW52 / 44

1700

0.05-0.5

400-500

0-10

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не