+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/peek_ppsu_rod_board_pipe_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155434_595.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155446_925.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155459_811.jpg

Линија за истиснување на прачки / табла / цевки од PEEK / PPSU

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Број на моделот:

 

Потврдување:

CE ISO

 

Испраќам барање
  • детали за

Опис:

 

1, PEEK (полиетер-етер-кетон) , е кристален термопластичен полимерен материјал со температура на топење од 334. Има предности на висока механичка цврстина, висока отпорност на температура, отпорност на удар, отпорност на пламен, киселина и алкална отпорност, отпорност на хидролиза, отпорност на абење, отпорност на замор, отпорност на зрачење и добри електрични својства.

2, има поголема точка на топење (334) и температура на транзиција на стакло (143), температура на континуирана употреба од 260.

3, Прифатениот стандард за мерење на запаливост на материјалите е UL94, а резултатот на PEEK е V-0, што е најдобро ниво на отпорност на пламен.

4, Одлична отпорност на замор на наизменичен стрес споредлива со легирани материјали.

5, PEEK е широко користен во воздушната, автомобилската, електричната и електронската, медицинска и преработка на храна.

 

PPSU е полифенилен сулфид, еден вид термопластична специјална инженерска пластика со одлична сеопфатна изведба. Нејзините извонредни карактеристики се висока отпорност на температура, отпорност на корозија и врвни механички својства.

 

 

Апликации:

 

Долгорочниот работен температурен опсег на PEEK од -100 ℃ до + 250 ℃, е широко користен во воздушната, медицинската, фармацевтската и индустријата за преработка на храна, како што се структурните компоненти на анализаторот на гас на сателити, ножевите на разменувачот на топлина, неговата супериорна отпорност на триење го прави идеален материјал за апликации за триење како што се лагери, обични лежишта, вентилски седишта, заптивки и прстени за абење на пумпата.

 

Главната употреба на ППСУ е во областа на електронски апарати, како што се изработка на скелети на трансформатори, високофреквентни кабини со калеми, приклучоци, приклучоци, рамки за жици, контактни тапани за тапани и разни прецизни делови.

 

спецификации:

 

модел

SJZ45 / 25

материјал

PEИВО / ППСУ / ПОМ

Главна брзина на вртење на моторот

10-49r / мин

Главна моќност на моторот

11KW

Капацитет (максимум)

20kg / h

 

 

Контактирајте не