+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pet_bottle_flakes_recycling_-72.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143201_527.jpg

Серија за рециклирање и пелетизирање на снегулки од ПЕТ

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:


Паралелен екструдер со двојна завртка за ПЕТ со добро дегасен ефект. Доколку е опремено со вакуумски систем,

можеме да реализираме бесплатна кристализација и бесплатно сушење во споредба со традиционалниот екструдер со единечна завртка.

Потрошувачката се намалува за 40%


Главните технички параметри: 

модел

L / D

Забрза

капацитет

CJWH75

40-48

300-500rpm

300-500 кг / ч

 

CJWH85

 

40-48

300-500rpm

 

400-600 кг / ч

CJWH95

40-48

300-500rpm

1000-1200 кг / ч

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не