+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/петрохемиска_прашина_пелетизирање_ и_прашање_модификација.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142409_847.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142425_573.jpg

Пелетизација на петрохемиски прав и модификација на прав

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Упатства

Пелетизација на петрохемиски прав и модификација на прав се една од најважните апликации за близнаци

екструдер за завртки, преку постојани напори, оптимизација и подобрување, интеграција на ресурсите во индустријата

е широко признат од пазарот.

 

Главни технички параметри 

модел

L / D

Забрза

капацитет

CJWS75

44-56

600-1000

800-1500 кг / ч

CJWS95

44-56

600-800rpm

1200-2000 кг / ч

CJWS110

44-56

500-600rpm

2000-3000 кг / ч

CJWS135

44-56

500-600rpm

3000-4500 кг / ч

: 规格 如有 更改 , 恕不 另行 通知。

Контактирајте не