+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pla-sheet-extrusion-line.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301155708_767.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301155714_848.jpg

Линија за истиснување на листови PLA

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:  

PLA е еден вид разградлива смола. PLA може да се користи во крут пакет овошје, зеленчук, јајца, варена храна и печена храна, исто така може да се користи за пакување на сендвич, бисквити и некои други пакувања како свежо цвеќе.

 

спецификации: 

модел

Повеќеслоен

Еднослоен

Високо-ефикасен

Спецификација на екструдер

JW75 & 36 / 40-1000

JW75 / 40-1000

JW95 & 52 / 44-1500

Дебелина на производот

0.15-1.5mm

0.15-1.5mm

0.15-1.5mm

Главната моќност на мотор

110kw / 45kw

110kw

250kw / 55kw

Макс капацитет

500kg / h

450kg / h

800-1000kg / ч

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не