+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pp_and_calcium_powder_eniversityal_protection_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229162616_952.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229162627_900.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229162638_919.png

Линија за истиснување на лист за заштита на животната средина од ПП и калциум во прав

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

Развиен од компанијата wellвел ги користи трите екструдери за 3-4 слоја ко-екструзија. Оваа линија ја прифаќа

Jwell најновата дизајнирана завртка за вентилација PP + CaCo3 и уредот за контрола на компјутер PLC и автоматски

уред за откривање на дебелина, така што машината може да го зголеми процентот на CaCo3 во листот

производство за да се намалат трошоците за листот и произведениот лист може да се здобијат со добри физички својства

и понатамошни способности за обработка. Тоа е најнапредната машина за лимови во Кина.

 

 

Главните технички параметри: 

модел

JW-120/100 / 45-1500

Лежерна структура

A / B / C / A

Ширина на производот

1320mm

Дебелина на производот

0.3-1mm

Дизајниран капацитет

800kg / h

 

Контактирајте не