+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pp_hollow_building_template_board_one_mold_double_out_extrusion_line_.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227115116_860.jpg

ПД Шуплива градба Шаблон одбор Една линија за истиснување со двојно излегување

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Оваа производна линија е изработена од wellвел врз основа на традиционалната издвоена линија за производство од 915 мм, што не само што може да ја задоволи побарувачката на големо производство и ниска енергија, туку и да постигне најдобра стабилност во квалитетот на производот.

 

спецификации: 

 

модел

JWS130 / 80-1320

JWS150 / 80-2000

CJWH85 (80/52) -2000

материјал

ПП модифициран материјал

ПП модифициран материјал

ПП модифициран материјал

Ширина на производот

915 / 1220mm

915mm * 2

915mm * 2

Дебелина на гордоста

15-17mm

15-17mm

15-17mm

Спецификација на екструдер

JWS130 / 35 JWS80 / 30

JWS150 / 35 JWS80 / 30

CJWH85 CJWH52 JWS80

Макс капацитет

450-500kg / ч

550-600kg / ч

600-700kg / ч

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не