+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pp_honeycomb_board_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување одбор на саќе од ПП

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Трислоен сендвич панел формиран со истиснување, два потенки слоја и саќе структура во средина. Според структурата на саќе, може да се подели на еднослоен, двослоен одбор.

ПП саќе може да се формира, ткаенина обложена и кожа покриена од две страни истовремено. Има предност на мала тежина, висока јачина, нетоксична, апсорпција на тресење и отпорна на студ, звучно изолирана и зачувување на топлина, изолација на влага и топлина изолација итн.

 

Апликации: 

Се користи за табла за покривање автомобилски камион, табла за багажникот, подлога за килим за багажникот, табла за украсување страничен wallид, таван, итн.

Исто така, може да се користи за производство на различни видови кутија за пакување со висока јачина.

 

спецификации: 

материјал

PP

Дебелина на производот

2-12mm

Ширина на производот

800-1300mm

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не