+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pp-meltblown-non-woven-fabric-production-line.line
  • /upfile/2020/06/28/20200628144324_133.jpg
  • /upfile/2020/06/28/20200628144342_831.jpg

Линија за производство на неткаен материјал од PP Meltblown

Место на потекло: Кина
Име на бренд: Wellвел
Потврдување: ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Неткаена ткаенина од PP Meltblown е главно изработена од полипропилен, а дијаметарот на влакната може да достигне 1 ~ 5 микрони. Постојат многу празнини, мека структура и добра способност против брчки. Овие ултрафини влакна со уникатна капиларна структура го зголемуваат бројот и површината на влакната по единица површина, така што растопената ткаенина има добра филтрабилност, штит, изолација на топлина и апсорпција на маслото. Може да се користи во областа на воздухот, материјали за течни филтри, материјали за маски, материјали за топлинска изолација, материјали кои апсорбираат масло итн.

 

модел Дијаметар на завртки (мм) Материел Ширина на производот (мм) Капацитет (максимум) Главната моќност на мотор
JWS65 65 pp 800 600-800кг / ден 22kw
JWS90 90 pp 1600 1200-1800кг / ден 44kw
JWS105 105 pp 2400 2000-2500кг / ден 55kw
JWS130 135 pp 3200 3000-3500кг / ден 75kw

 

Контактирајте не