+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pp_pe_abs_pvc_thick_plate_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227141835_435.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227141844_130.jpg

Линија за истиснување на ПВ, ПЕ, АБС, ПВЦ дебели плочи

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

ПП дебела плоча, е еколошки производ и широко се применува во хемиската индустрија, прехранбената индустрија, индустријата против ерозија, индустријата за опрема за животна средина, итн.

Линија за истиснување на дебели плочи ПП со ширина од 2000мм е новоразвиена линија што е најнапредната и најстабилната линија во споредба со другите конкуренти.

ПЕ плочата е широко применета во индустријата за хемиска и електрична енергија. Плочката HDPE, позната како инженерска пластика, се користи во механичката

и хемиска опрема, како и ringидови на прстенот на хокеј на мраз.

Дебела плоча ABS е широко користена во домашниот апарат, електроника, пакување, медицински апарат.

Цврстата ПВЦ дебела плоча е широко користена во хемиската индустрија, бензин, галванизација, опрема за прочистување на вода, опрема за животната средина, куќа за ламби и реклами, итн.

 

спецификации: 

модел

JW120-1600

JW150-2100

JW170-2600

SJZ80 / 156-1500

материјал

ПП ЈП ABS PVDF

ПП ЈП ABS

ПП ЈП ABS

ПВЦ

Ширина на производот

1220mm

1500mm

2000mm

1220mm

Дебелина на производот

3-30mm

3-30mm

3-30mm

3-30mm

Дизајниран капацитет

350kg / h

500kg / h

700kg / h

400kg / h

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не