+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pp_ps_evoh_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155613_935.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155623_354.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155638_217.jpg

Линија за истиснување на листови PP PS EVOH

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

ПП, ЕВА, ЕВОХ, ПС и ЈП Повеќеслојна линија на ко-истиснување на лимови
За да се исполни високото барање на пазарот за производи, JWELL развива напредна технологија на петслојна симетрична дистрибуција и седумслојна асиметрична дистрибуција, што ги прави листовите да имаат подобри перформанси на бариерата.

ПП / ЕВА / ЕВОХ / ЕВА / ПП пет или седум повеќеслојни листови за свежо држење со ко-екструзија со висока бариера
има одлични карактеристики против кислород и влажност. Тој е еден од најдобрите материјали за пакување бариери. Главно се користи за желе
пакување, пакување месо, пакување закуска храна, пакување лекови и козметички производи и така натаму.

 

Главните технички параметри: 

тип

Термоформиран 

канцелариски материјал

дебелина (mm

0.18-2.0

0.15-2.0

ширина (мм

600-1500

600-1500

матераил

ПП , ПС , Колкови , ЕВОХ

ПП , ПС , ЈП

капацитет

150-500 кг / ч

100-450 кг / ч


Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не