+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/ps_foamed_picture_frame_extrusion_line_.jpg

ПС Линија за истиснување на рамки од слика

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:  

Линија за истиснување на пенест профил од серија PS, се состои од екструдер со единечна завртка и специјален ко-екструдер, со резервоар за вода за ладење, систем за машини за топол печат, единица за влечење и поклопувач. Оваа линија со увезена контрола на инверторот ABB AC, увезен мерач на температура RKC итн. Со одликите на добрата пластификација, високиот капацитет и стабилните перформанси, итн. Системот на машина за топол печат комбинира странска технологија, со методот на втиснување со врело печат, префрлете го слојот за обложување од филмот до профилираниот профил на ПС. Машината со добра изглед, стабилна изведба, точна и лесна работа. Со прилагодување на релјефното тркало, машината може да работи на различни профили. Работејќи заедно со главниот екструдер и друга опрема за истиснување на пареа, оваа линија е популарна како најновата развиена линија за производство.

 

спецификации: 

модел

YF1

YF2

YF3

YF4

екструдер

JWS65

JWS90

JWS100

JWS120

Ко-екструдер

JWS35

JWS45

JWS45

JWS45

Ширина на производот

3inch

4inch

5inch

6-8inch

Машина за печат на хоп

8 поставува

10 поставува

10 поставува

12 поставува

Забрза

2-6m / мин

2-6m / мин

2-6m / мин

2-6m / мин

 

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

 

Контактирајте не