+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pu_tpu_reaction_extrusion_series-44.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143125_661.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143136_808.jpg

Серија екструзии на реакции на PU / TPU

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:


Според реолошката специјалност на суровината на PU / TPU, ние вложивме многу напори за точноста на обработката на бурето и ефектот на ладење на буре.

Во меѓувреме, ги ажуриравме и ги редизајниравме основните делови, така што во основа решивме некои проблеми со тесно грло во процесот на производство.

Ефикасноста на реакцијата и излезниот капацитет нагло се подобрија и клиентите го одобруваат тоа.


Главните технички параметри: 

 

модел

Л / Д

Забрза

капацитет

CJWH75

44-56

300-500rpm

500-700 кг / ч

 

CJWH95

 

44-56

300-500rpm

 

1000-1500 кг / ч

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте нѐ