+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvb_sgp_film_extrusion_line_.jpg

Линија за истиснување PVB / SGP филм

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:  

PVB / SGP филм е термо-пластичен филм изработен од PVB / SGP смола и пластификатор. Широко се користи за меѓуслојно градежно стакло, автомобил, соларно фотоволтаично стакло, стакло отпорно на куршум, стакло заштитено од звук, итн. Карактеристики на висока безбедност, звучен доказ, ултравиолетово-доказ и може да биде шарено или супер про transparentирно за градежно wallидно стакло повеќе од 70 години. Исто така, тој е со оптичка примена, како и соларен фотоволтаичен.

Постојат два вида на метод на производство: со формирање на ролери и формирање на ладење на вода, дебелината на крајниот производ ќе биде

0.38-1.52мм, ширината ќе биде 500-3400мм, про transparentирна, лента во боја и филм во боја се опционални.

спецификации: 

 

модел

 

Ширина на производи (мм)

 

Дебелина на производите (мм)

 

Дизајнирана брзина на линијата (m / min)

 

Капацитет (kg / h)

JWS150

2000

0.38-1.52

10

400

JWE95-JWE65

2500

0.38-1.52

10

600

JWE135-JWE95

3400

0.38-1.52

20

1200

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не