+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_decoration_marble_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161514_871.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161524_472.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161535_289.jpg

Линија за истиснување на ПВЦ украсување / мермерни лимови

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

 Карактер на лист за украсување од ПВЦ: листот за декорација може да се подели на два вида: про transparentирна и нетранспарентна матерјала

може да се произведе еднослоен или повеќеслоен лист.

 УВ имитација на мермер борда

Имитација на мермерен филм од површински слој, или ламинат имитација на мермер и преку третман на лекување, добро против гребење, анти

    отпорност на гребење.

Б. табла со разновидност на боја, погодна е за конструкција.

C.наместо мермер итн. Природен камен во внатрешноста.

 

Главните технички параметри: 

Производ

Транспарентен лист

Нетранспарентен лист

Имитација на мермерна табла

дебели (мм)

0.5-3

0.5-5

4-5

ширина (мм

1220

1220

1220

матераил

ПВЦ

ПВЦ + адитиви

ПВЦ

капацитет (кг / час

200-450

220-400

400

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте нѐ