+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_high_speed_profile.jpg

Линија за истиснување на профил со голема брзина од ПВЦ и пенест профил

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:  

Производствената линија на серијата YF е наменета за истиснување на ПВЦ пластични прозорски и кабелски цевки на врати и пресеци, алуминиумско-пластични композитни профили, итн. Профилите на PVC се широко користени во градежната индустрија, дома и канцелариска декорација.

Оваа линија се одликува со стабилна пластификација, висок излез, мала сила на смолкнување, долг век на траење и други предности. Производствената линија се состои од контролен систем, конусен екструдер со два завртка или екстрадер со паралелен близнак, умре, единица за калибрација, единица за влечење, машина за покривање филм и полнач. Екструдерот е опремен со инвертер со наизменична струја (погон на ABB или еуротерм), увезен контролор на температура (RKC, Јапонија). Пумпата на единицата за калибрација и редукторот на единицата за извлекување се позната марка. По едноставното менување на издувниот капак, исто така може да произведува профили од пена.

 

спецификации: 

модел

YF108

YF240

YF240A

YF300

YF400

Макс. Ширина (мм)

108

240

150 * 2

300

400

Модел на екструдер

SJP75 / 28

СЈП93 / 28/31

SJP110 / 28

SJP93 / 31

SJP120 / 26

Макс. Капацитет (кг / ч)

240

300-350

460

350

550

Моќ на екструдер (kw)

37

55

75

55

110

Вода за ладење (м3/ ч)

7

8

10

8

10

Компресиран воздух (м3/ мин)

0.6

0.6

0.8

0.6

0.6

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не