+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_pipe_double_out_and_four_out_electric_protection_pipe_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302145310_838.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302145320_597.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302145326_832.jpg

Линија за истиснување на цевки од ПВЦ двојно и четири надвор од електрична заштита

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:  

Оваа производна линија прифаќа специјален дизајн на завртки и мувла за да го направи материјалот лесно со еднообразно пластифицирање, голема брзина на производство, голем капацитет, мала потрошувачка на енергија, стабилно работење и лесно ракување.

 

спецификации: 

тип

Спецификација на цевки (мм)

 Макс. Излез (кг / час)

 Вкупна моќност (kw)

JWG-PVC32(четири надвор

Ø20~Ø32

250~300

104

JWG-PVC63(две надвор

Ø20~Ø63

250~300

105

JWG-PVC110(две надвор

Ø50~Ø110

300~400

145

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

 

Контактирајте не