+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_pp_pe_pc_abs_small_profile_extrusion_line.jpg

ПВЦ ПП ЈП АБС линија за истиснување со мал профил

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Со усвојување на странска и домашна напредна технологија, успешно ја развивме линијата за истиснување со мал профил. Оваа линија се состои од еден екстрадер со завртки, табела за калибрација со вакуум, единица за влечење, секач и редење. Карактеристики на производната линија на добра пластификација, висок капацитет, низок потрошувачка на енергија, итн. Главната брзина на екстендер контролирана од увезен наизменичен инвертер и температурата контролирана од јапонски RKC мерач на температура, вакуумска пумпа и редуктор на опрема за влечење на опремата за пареа, се производи со добар квалитет, а исто така и лесно одржување.

 

спецификации: 

модел

YF50

YF108

YF180

YF240

YF300

Максимална ширина (мм)

50

108

180

240

300

Модел на екструдер

JWS45

JWS50

JWS65

JWS90

JWS120

Моќност (kw)

15 / 11

22 / 18.5

30 / 22

55 / 45

90 / 75

Вода за ладење (м3/ ч)

5

5

7

7

8

Компресиран воздух (м3/ мин)

0.5

0.6

0.6

0.6

0.6

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ