+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_semi_skinningwpc_foam_board_extrusion_line_.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161633_645.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161642_115.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161652_541.jpg

Линија за истиснување на ПВЦ полу-кожар (WPC)

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

 ПВЦ пена плоча, исто така, именувана снежна табла и енди табла, хемиската компонента е поливинил хлорид, исто така може

 да биде именуван одбор од пена поливинил хлорид.

 Техниката за производство на пена од ПВЦ-полу-кожа е комбинирање на бесплатна техника на пена и полу-кожење

 пена за развој на нова технологија, оваа опрема има напредна структура едноставна формулација лесна работа итн.

 карактеристики.

 Карактеристика на ПВЦ плоча за полу-дерење од пена

 1 、 водоотпорен 、 анти-пламен 、 анти-киселина и акали 、 анти-молец 、 мала тежина 、 зачувување на топлина 、 звучна изолација 、 апсорпција на шок.

 2 、 процесот е ист со дрво, но произведувачката перформанса е многу подобра од дрвото.

 3 、 Идеална замена за дрво 、 алуминиумска композитна плоча.

 

 

Главните технички параметри:  

 

модел

Табла за пенење со полу-кожа  

Основна табла за пенење 

ширина (мм)

1220 

1560 

2050 

1220 

дебелина (мм)

5-20 

8-18 

8-15 

5-20 

тип

SJZ80 / 156

SJZ92 / 188

SJZ92 / 188

SJZ80 / 156 + SJZ65 / 132

Капацитет (kg / h)

400 

550 

550 

500 

Главната моќност на мотор

75kw

132k2

132kw

75kw + 37kw

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте нѐ