+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_single_multi_layer_heat_insulation_corrugated_board.jpg

ПВЦ единечна / повеќеслојна изолација од топлина Брановидни плочи и линија за истиснување на скалиран покрив

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

ПВЦ брановидни плочи и чекор-кров карактеристика и примена:

1. Перформансите за заштита од пожар се извонредни, тешки за горење. Отпорност на хемиска корозија, киселина и алкалии. Брза дисипација на топлина, одлични перформанси на дневно осветлување и долг век на траење

2. Донесете специјална технологија, носи надворешна атмосферска инсолација. Ефикасноста на топлинска изолација е добра, во жешкото лето може да се обезбеди споредба на металот за да се користи плочка поудобно опкружување.

3. Применливиот опсег е широк, работилницата, магацинот, барака за возила, саем за земјоделски пазар, решетка, bodyидно тело, привремена продавница, тенда за изолација од топлина и така натаму се соодветни.

 

спецификации: 

спецификација

SJZ65 / 132,2 * SJZ51 / 105

SJZ80 / 156, JWS50 / 30

Главната моќност на мотор

37kw, 2 * 18.5kw

55kw, 22kw

Ширина на производот

1140mm

1050mm

Макс капацитет

180 кг на час, 120 кг на час

350 кг на час, 50 кг на час

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не