+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_tpu_tpe_seal_profile_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на профил на заптивка од ПВЦ ТПУ ТПЕ

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Машината се користи за производство на печат од ПВЦ, TPU, TPE, итн материјал, се одликува со голем излез, стабилно истиснување, мала потрошувачка на енергија. Прилагодување на познатиот инвертер, SIEMENS PLC и екран, лесно ракување и одржување.

 

спецификации: 

тип

JWS45 / 25

JWS65 / 25

Моќност на моторот (kw)

7.5

18.5

Максимален капацитет (кг / час)

15-25

40-60

Вода за ладење (м3/ ч)

5

6

Воздух на компресорот (м3/ мин)

0.6

0.6

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не