+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_transparent_soft_and_rigid_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227135256_850.jpg

ПВЦ-транспарентна линија за истиснување на меки и крути листови

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Транспарентен цврст лим од ПВЦ има многу предности на отпорност на пожар, висок квалитет, ниска цена, висока транспарентна, добра површина, без место, помалку воден бран, висока отпорност на три тркала, лесна за мувла и сл. Се применува на различни видови пакување, вакуумирање и случај, како што се алатки, играчки, електрици, храна, лекови и облека.

Транспарентен мек чаршав од ПВЦ е производ за замена на традиционалната памучна завеса. Тој е мек, јасен, изолациски, безбеден, заштита на животната средина, отпорност на киселина, нема необичен мирис, лесен за чистење, итн., Исто така може да се користи во изолација од студ и топлина, освен енергија, отпорен на ветер, одржувајте влажност, антикорупција, оган, антистатик. Ултравиолетово зрачење, звук, масичка, осветлување, индустриски амортизација, безбедносно предупредување, заштитувајте ја површината, овие апликации се користат во ладење, прехранбени производи, печатење, ткаење, електрици, инструменти, лекови, складирање. Има добар ефект врз изолацијата за електрична енергија и штетната светлина.

 

спецификации: 

модел

SJP120 / 21-1500

SJZ80 / 156-1500

Ширина на производот

1220mm

1220mm

Дебелина на производот

0.3-1.5mm

0.3-3mm

Спецификација на екструдер

SJP120 / 21

SJZ80 / 156

Главната моќност на мотор

90kw

75kw

Дизајниран капацитет

350kg / h

300kg / h

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не