+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_wood_plastic_quick_assembling_board_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на Wallиден панел од брзо дрво-пластика

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Оваа производна линија се користи за производство на производ за украсување на WPC, кој е широко користен во областа на куќата и јавната декорација, се карактеризира со загадување, висок животен век, изолација на топлина, противпожар, лесно чистење и одржување, лесно менување и рециклирање. Може да биде од висококвалитетен материјал за декорација, таван, рамка на вратата, рамка на прозорецот, апсорбирање на звук, барања за влага на местото.

 

спецификации: 

Максимална ширина (mm0

180

300 / 400

600

Тип на екструдер

SJZ51 / 105

SJZ65 / 132

SJZ80 / 156

Моќност (kw)

22

37

55

тип

YF180

YF300 / 400

YF600

Капацитет (kg / h)

80-100

150-200

150

Вода за ладење (м3/ ч)

7

8

9

Воздух на компресорот (м3/ мин)

0.6

0.6

0.6

 

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не