+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pvc_wpc_door_panel_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на ПВЦ ВПЦ панел

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Производствената линија може да произведе ПВЦ врата од пластично дрво со ширина од 600 до 1200 мм, уредот има SJZ92 / 188 конусен екструдер со двојни завртки, калибрација, единица за исклучување на салата, секач, стакер итн. Главните уреди за електрична контрола се добро познати глобални брендови. Дизајнот на системот за истиснување ја опфаќа странската технологија и има голема сигурност и истрошеност. Помошната машинерија има два два вида за избор на клиенти: YF1000 и YF1250.

 

спецификации: 

тип

Линија за истиснување на ПВЦ ПВЦ врата

модел

YF800

YF1000

YF250

Максимална ширина (мм)

800

1000

1250

Модел на екструдер

SJZ80 / 156

SJZ92 / 188

SJZ92 / 188

Моќ на екструдер (KW)

55

132

132

Максимален капацитет (кг / час)

280

600

600

Вода за ладење (м3/ ч)

12

15

18

Компресиран воздух (м3/ мин)

0.8

1

1.2

 

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не